Koordinasyon, denge, kuvvet ve hareket gelişimi odaklı, branşa hazırlık amaçlı Temel Cimnastik çalışmalarımız, 4-5 ve 6-7 yaş kız ve erkek grupları için okulların açılmasıyla birlikte her Cumartesi ve Pazar günleri haftada 2 gün 1’er saat yapılmaktadır.

Saat 10.00….Yaş grubu 6-7 yaş
Saat 11.00….Yaş grubu 4-5 yaş

Temel Hareket Gelişimi eğitiminde çocuklarımız, Esneklik, Koordinasyon, Güç, Denge, Dikkat ve Algılama  gelişimi ile ileride devam edeceği spor branşına hazırlık amaçlı çalışmalarını sürdürmektedir. Artistik Cimnastik ve yarışma sporcusu yetiştirmek amaçlı antrenmanlarımız yoktur. Tamamıyla branşa hazırlık hareket gelişimi ve çocuğun sportif beceri kazanmasına yönelik antrenmanlar yapılmaktadır.

Temel sıçrama ile sıçrama tekniği çalışmaları, bacakların düzgün kullanımı, vücut koordinasyonu egzersizleri gelecekte devam edilecek spor branşı çalışmalarında çocuklarımıza eşsiz derecede yardımcı olmakta ve dayanıklılık ile kuvvette devamlılığı geliştirmesi sebebiyle teknik gelişime katkı sunmaktadır. Bunun sonucunda devam edilen spor branşında hızlı bir gelişim gözlenebilmektedir. 

Sezona ve döneme göre çalışılan günler ve saatler değişiklik gösterebilir veya talebe göre yeni saatler açılabilir. Dolayısıyla kontenjan sınırımız yoktur. Bu nedenle başvuru linkinden ön kayıt olduktan sonra lütfen bizimle irtibata geçerek yaşa göre güncel çalışma saatlerimizi öğreniniz. 

Antrenman sezonumuz okulların açılmasına yakın Eylül ayının ilk haftası başlamaktadır. 

6-7 yaş 1. grup *Saat 10.00-11.00 arasında
4-5 yaş 2. grup *Saat 11.00-12.00 arasında

*ANTRENMANLARA BAŞLAMAK İÇİN GEREKEN BELGELER 

– Spor yapmasında sakınca yoktur onaylı Veli İzin ve Sağlık Beyanı (tesiste verilecektir)
– 1 adet fotoğraf
– Kayıt Formu (tesiste verilecek)
– Kayıt Sözleşmesi (tesiste verilecek)
*İlk antrenmanda getirilmesi zorunludur

Program içeriğinde bulunan Çocuklar için Temel Cimnastik derslerimizi; çocuklarda denge gelişimine destek olmak, konsantrasyon ve odaklanmayı arttırmak, zihni rahatlatmak, çocukların kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak, hayal güçlerini geliştirmek ve yaratıcılıklarını arttırmak, aynı zamanda beden ve zihin olarak güçlü bireyler olmalarına rehberlik etmek gibi faydaları vardır. Denge ise koordinasyon, kuvvet ve çocukların yapmakta oldukları veya başlayacakları spor branşına hazırlama amaçlı destek antrenmanlarını ifade etmektedir. Yoga ve Denge-Koordinasyon çalışmaları için özel donanımlı hale getirdiğimiz beden eğitimi salonumuzda yapılan çalışmalarla, farkedilir bir geri dönüş almak için katılımcı grupların ihtiyaçlarına göre programlarımızı dizayn ediyoruz.

Bilgi almak ve tanışma dersimize katılmak için lütfen bizimle Ön Kayıt linkinden iletişime geçiniz.