HİDO BASKETBOL ACADEMY GÖZTEPE ORGANİZASYONU ve
ALİ PEÇEN SPORTİF SPOR KULÜBÜ BAŞKANI ve GENEL DİREKTÖRÜ

Ali Peçen kimdir?
Eczacıbaşı, Halkbank, Netaş, Erdemir, Fenerbahçe ve Galatasaray’da forma giyen voleybol milli takım kaptanı. Kariyeri boyunca 12 Türkiye ligi şampiyonluğu; 10 Türkiye kupası şampiyonluğu; Balkan şampiyonluğu; Akdeniz oyunları şampiyonluğu, ikinciliği-üçüncülüğü; Avrupa konferadasyon kupası ikinciliği; 15 Plaj voleybolu birinciliği; 4 kez Cumhurbaşkanlığı kupası sevinci yaşamış, 180 kez milli olmuş voleybol efsanesi.

1984 yılında voleybola Eczacıbaşı takımında başlayan Ali Peçen bu takımda birçok şampiyonluk yaşamıştır. 1991 yılında Halk Bankası’na transfer olan deneyimli oyuncu bu takımda da sayısız başarılara ve kupalara imza atmıştır. Bu takımın ardından Netaş’a transfer olan Ali Peçen, bu takımda 6 yıl kadar forma giymiştir. Netaş forması altında 3 Türkiye Şampiyonluğu ve bir Avrupa ikinciliği yaşayan Ali Peçen, Erdemirspor’a transfer olmuştur. Türkiye’de ilk kez bir ilçe takımı voleybol liglerinde Türkiye Şampiyonu olmuştur. Deneyimli voleybolcu sonraki yeni sezonda Fenerbahçe forması altında mücadele etmiş ve aynı sezon Fenerbahçe erkek voleybolda ilk kez Türkiye şampiyonluğu yaşamıştır. Voleybol kariyerindeki son 2 sezonunu Galatasary’da tamamlamış ve ilk senesinde Türkiye kupası finali oynamıştır.

Ülkemizin en fazla şampiyonluk yaşayan ve en çok milli olmuş efsane voleybolcularından Ali Peçen’in kurucusu olduğu Ali Peçen Sportif Spor Kulübü, kısaca AP Sportif, Ataşehir’de Voleybol, Göztepe bölgesinde ise Hidayet Türkoğlu işbirliği ile Basketbol, Voleybol, Temel Cimnastik, Satranç branşlarında, 5-17 yaş spor okulları yanında tüm yaş kategorilerinde Voleybol ve Basketbol Federasyonu resmi liglerine katılan takımlarıyla mücadele etmektedir. Lisanslı takım sporcusu olmak amacıyla, voleybolda temel gelişim ve takım olma becerisi çalışmalarına katılan voleybolcu adaylarımız, Ali Peçen Sportif Spor Kulübü başkanı ve genel direktörü Ali Peçen’in her yaş grubunda sahaya teknik dokunuşu ile hızlı bir performans artışı sağlamaktadır.

Aynı zamanda FMV Işık Okulları ve FMV Işık Spor Kulübü Voleybol Koordinatörü olan Ali Peçen, sahip olduğu geniş sporcu havuzundan güçlü takımlar yaratıp, liglerde oynayabilecek takım sporcularını bu sporcu havuzundan seçmek konusunda deneyimli teknik ekibiyle birlikte titiz bir planlama ve yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdürmektedir.

Voleybol ve Basketbol branşında resmi liglere katılım sağlanırken, maçlarda az süre alan oyuncularımızın maç tecrübesi kazanmasını amaçladığımız federasyonların resmi Gelişim Ligi ile “Takım Ruhu Turnuvası” maç organizasyonumuz, sporcularımıza kendilerini gösterebilme imkanı sunmaktadır.