Orlando Magic, Hidayet Türkoğlu’nu unutamıyor..!

NBA Doğu Konferansı ekiplerinden Orlando Magic, eski oyuncusu ve şimdilerde Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı olarak görev yapan Hidayet Türkoğlu’nun anılarını yaşatıyor.

Doğum günü gibi özel günlerde aksatmadan paylaşımlarını yapan kulüp bugün Twitter hesabından Türkoğlu’nun 2009 NBA Finalleri’nde Los Angeles Lakers karşısında kaydettiği bir basketi “Hedooooo” notuyla paylaştı;

HABER 2;

En popüler basketbol haber portallarından www.altyapibasket.com haber sitesinin ilgisini çeken kulübümüz ile ilgili yapılan paylaşımı aşağıda linkten takip edebilirsiniz.

http://altyapibasket.com/basketbol-rehberi/hido-goztepe-ap-sportif/hido-goztepe-25-agustosta-secme-duzenleyecek/

Yaz ve Kış Basketbol Okulu antrenmanlarında Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları Göztepe Şubesi ve Sancaktepe Basketbol Okulları Seçmelerini Yapacak.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları Göztepe şubesinin tüm Anadolu yakasına hizmet veren spor kulübü AP Sportif, içinde Basketbol ve Voleybol branşlarının profesyonel düzeyde yapıldığı Spor Salonu ve Fitness merkezi ile Satranç ve Resim eğitimlerinin verildiği Çok Amaçlı Salonu, Cimnastik ve Ata sporumuz Güreş okulu alanı da bulunan ALi Peçen Sportif Organizasyon, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarındaki antrenmanlarında 2007-2013 arası doğumlu kız ve erkek sporcular kendilerini gösterme ve takımlarda yer alabilme fırsatını yakalayacak.

Federasyon Gelişim liglerinde mücadele eden takımlarıyla AP Sportif Spor Kulübü, Göztepe Emaar Alışveriş merkezine yakın bir lokasyonda, Esatpaşa’da bulunan kendi tesisinde ve Sancaktepe bölgesinde 5 yaşından 17 yaşına kadar çocuk ve genç spor eğitimi vermek üzere faaliyet göstermektedir. Ataşehir’deki diğer noktasında Voleybol branşında geçen sezon İstanbul ligi küçükler şampiyonu olan kulüp, Basketbol branşında da başarıyla liglerde mücadele eden takımlara sahiptir.

Amaçlarının, çocukların sportif geleceklerini kendi tesislerinde, satranç ve akıl oyunları gibi zihin faaliyetleriyle de destekleyerek algısı ve dikkati gelişmiş, analiz yeteneği yüksek, sorumluluk sahibi ve takım oyunu oynamayı bilen, bu süreçte başarının nasıl kazanılacağını anlamış bireyler yetiştirmek ve topluma kazandırmak olduğunu belirten kulübün başkanı ve genel direktörü Ali Peçen, yoğun bir dönemin kendilerini beklediğini ve spor okulları gruplarında sınırlı sayıda kontenjan bulunduğundan basketbol okullarımızla en kısa zamanda iletişime geçilmesi gerektiğini hatırlattı.