Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları, Sancaktepe’de ama aynı zamanda Sultanbeyli ve Çekmeköy’e çok yakın bir noktada sporcu ruhlu basketbol aşığı çocuklarımızın iyi şartlarda basketbolu öğrenebilmesi ve takımlara girerek lisanslı sporcu olması için yüksek standartlarda çalışmalarını sürdürmektedir.

5 yaşından başlayarak 17 yaşına kadar okul hayatı boyunca sporla büyüyen ve spor sahalarından hiç kopmayan çocuklarımız olsun, her çocuğun fiziksel ve sosyal gelişimine basketbol ve sporla katkı sağlamak öncelikli hedefimiz. Bunun için işimizi ciddiye alıyor, sporcu çocukları olan ailelerimizin de tüm süreçlerimizi ciddiye almasını ve bizimle işbirliği yapmasını istiyoruz. Bu sayede okul hayatları boyunca her bir çocuğumuzu basketbolun veya sporun içinde tutabilir ve gelecekte birer basketbol neferi yapabilir, ülkemiz sporuna katkı veren her yönden kendini geliştirmiş bireyler olarak yetişmelerini sağlayabiliriz.

Sancaktepe şubemize geldiğinizde öncelikle basketbolcu adayımızı tanışma antrenmanımıza alıyoruz ve seviyesini anlayarak doğru bir grupta başlaması için haftalık antrenman programını, gün ve saatlerini belirliyoruz.
İlk defa basketbola başlayan sporcu adaylarımızı temel basketbol eğitimine alıyor, zaman için gözlemleyerek süreci bir ileri aşamaya taşıyoruz. Artık gelişim gruplarında antrenmanlarını devam ettiren sporcularımız hazırlık turnuvalarında ve seviyelerine uygun liglerde tecrübe kazanarak kendilerini gösteriyorlar ve takımlarımıza yükselebilme şansını kullanıyorlar. Takım seçmelerimizi bu süreç için sürekli bir şekilde tüm sporcularımızı gözlemleyerek yapıyor, en iyisi olduğunu veya en iyisi olacağını düşündüğümüz basketbolcularımız arasından takımlarımızı oluşturuyor ve daha güçlü liglerde spor kulübümüzü temsil edecek üst seviye takımlar yaratıyoruz.

Diğer şubelerimizde olduğu gibi Sancaktepe şubemizde de amacımız öncelikle disiplinli, özgüvenli, takım olmayı başarabilen, hedefini belirleyerek bu hedef odaklı çalışan, büyüklerine ve çevresine saygılı, sosyal anlamda iletişimi kuvvetli, fiziksel olarak sağlıklı ve nasıl başarılı olacağını bilen sporcu bir nesil yetiştirmektir.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları, Hido Basket Sancaktepe şubesize nasıl ulaşabilirim?
Hido Basket Okulları, Sancaktepe’de Sultanbeyli ve Çekmeköy’e çok yakın bir konumdadır.
5-17 Yaş Basketbol ve Voleybol branşları için bize başvurabilirsiniz.
Haftalık program yapabilmek için öncelikle Cumartesi ve Pazar saat 16:00’da antrenmana temiz spor ayakkabınız ve spor kıyafetleriniz ile bekliyoruz. Gelmeden önce aşağıdaki numaralarımızdan teyit almanızı rica ederiz.
Ofis: 0216 510 05 05
GSM: 0545 965 20 75
Tesis Konumu aşağıdadır.
(Sancaktepe Aziz Bayraktar İ.H. Lisesi Spor Salonu)
https://goo.gl/maps/jUmJQdUubQFJRncF6