Savunma Sporları

Deneyimli kıdemli ve belgeli Kick Boks antrenörümüz Alparslan Ekici liderliğinde süren çalışmalarımızda, bir disiplin ve savunma sporu amaçlı teknik çalımalar yapılmaktadır. 

Antrenman günlerimiz;
Salı ve Perşembe
Saat 18.00 Küçük grup
Saat 19.30 Genç ve Yetişkin grup

KİCK BOKS TARİHÇESİ

Kick Boks tarihsel olarak karate, thai boks (Tayland boksu) ve batı boksu sporlarından geliştirilmiş, genellikle kendini savunma amacıyla, tekme ve yumruğa dayalı ayakta yapılan bir dövüş sporudur.

Kick boksun temelleri Asya’da 2000 yıl öncelerine kadar uzanmaktadır. Japon kick boksu 1960’lı, Amerikan kick boksu 1970’li yıllarda ortaya çıkmıştır. Japon kick boksu 1993 yılında K1 haline gelmiştir. Tarihsel olarak kick boks, çeşitli geleneksel stillerin birleşiminden meydana gelmiş karma bir dövüş sporu olarak düşünülebilir. Bu yaklaşım 1970’li yıllardan beri artarak kick boks sporu popüler hale gelmiştir. 1990’lı yıllardan beri ise kick boks, değişik dövüş tekniklerinin birleşmesiyle karma dövüş sporlarının ortaya çıkmasında katkıda bulunmuştur.

1976’da Avrupa’da yaygınlaşan kick boks, WAKO’nun organizasyonlarıyla gelişmeye başlamıştır.  WAKO’nun kurucusu Berlin’den Mr. Georg Bruckner’dir. Kendisi 1978’de 18 ülkeden 110 sporcu ile semi ve sull contact karate branşlarında ilk Dünya şampiyonasını düzenleyen kişidir. Sonrasında WAKO ivedilikle yeni dövüş sporları için kuralları ve düzenlemeleri oluşturdu ve dünyada özgün bir Kick Boks Federasyonu olarak görevini sürdürdü. Her bir üye ülke her bir ağırlık kategorisinde yalnızca bir sporcu ile temsil edilmekte ve böylelikle en iyi sporcuların katılımı sağlanmaktadır.

Kick boks bir çok uluslararası kuruluş tarafından temsil edilmektedir. Ancak en büyük federasyonların başında WAKO (Dünya Kickboks Organizasyonları Birliği) gelmektedir. 

Kick Boks Branşları

Yukarıdaki linklerden Kick Boks branşlarını inceleyebilirsiniz. BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Sezonumuz Eylül ayının ilk Haftasonu Başlamaktadır, 

Detaylı Bilgi için bizi arayabilirsiniz.

0216 510 05 05

0545 965 20 75